• Slide 1
  • Slide 2
  • Slide 3
logo_slider

Logo1

"Dom Przyrody, Park Ludzi -
Przez Edukację Ekologiczną do
Zrównoważonego Korzystania
z Ekosystemów Tatr"

 

 

Witamy na stronie Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą i atrakcyjną ofertą.


 

Leaf

Zakończenie projektu „Dom Przyrody, Park Ludzi"

Tatrzański Park Narodowy ponownie gościł przedstawicieli oświaty, samorządów, Parków Narodowych, Lasów Państwowych oraz przewodników tatrzańskich. Tym razem gości zaproszono z okazji zakończenia projektu „Dom Przyrody, Park Ludzi – Przez Edukację Ekologiczną do Zrównoważonego Korzystania z Ekosystemów Tatr” w ramach, którego stworzono nowoczesną oraz innowacyjną Salę Odkryć Dziecięcych, największą w Polsce makietę Tatr oraz przebudowano salę audiowizualną i wprowadzono do oferty nowe filmy przyrodnicze, w tym niezwykle interesujący film interaktywny oraz film w technologii 3D.

 

Trzeba przyznać, że Centrum Edukacji Przyrodniczej w nowej odsłonie nie narzekało na brak zainteresowania. W przeciągu niecałych 4 miesięcy od momentu otwarcia pojawiło się w nim niemal 40 tys. osób. Tatrzański Park Narodowy mógł pozwolić sobie na rozbudowę i unowocześnienie istniejącego muzeum dzięki dofinansowaniu z funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

 


To jednak nie koniec zmian, bowiem na przyszły rok zaplanowano między innymi rozbudowę sali ekspozycyjnej. Powstaną dioramy poświęcone łąkom oraz lasom, sztuczna jaskinia, a także wirtualne sale, gdzie uczestnik wcieli się w życie tatrzańskiego niedźwiedzia czy też obejrzy Tatry z lotu ptaka. Inwestycja obejmuje również termomodernizację budynku. Szacuje się, że druga część rozbudowy sięgnie kwoty 11 mln złotych, pozyskana będzie także z funduszy EOG.

 


Tymczasem Tatrzański Park Narodowy zaprasza i zachęca wszystkich do odwiedzania i korzystania z tak wielu atrakcji stworzonych zarówno dla najmłodszych jak i starszych. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiedzi na trudne pytania przyrodnicze, a spędzony czas stanie się inspiracją do dalszego zdobywania wiedzy o Tatrach. Ze względów organizacyjnych należy zarezerwować sobie miejsce na  wybrany dzień i godzinę na stronie eeagrants.tpn.pl. Centrum czynne jest przez cały tydzień od godziny 9 do 17.

 

 

stat4u